Offerte aanvragen
Nederland
177035ZXTS1000NE6TA-afbeeldingDiodes Incorporated
ZXTS1000NE6TA
  • Onderdeel nummer
    ZXTS1000NE6TA
  • Beschrijving
    TRANS PNP 12V 1.25A SOT23-6
  • ECAD -model
  • Spanning - Collector Emitter Breakdown (Max)
    12V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    240mV @ 100mA, 1.25A
  • transistor Type
    PNP + Diode (Isolated)
  • Leverancier Device Pakket
    SOT-23-6
  • Serie
  • Vermogen - Max
    885mW
  • Packaging
    Original-Reel®
  • Verpakking / doos
    SOT-23-6
  • Andere namen
    ZXTS1000NE6TADKR
  • Temperatuur
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • montage Type
    Surface Mount
    Lead free / RoHS Compliant
  • Frequentie - Transition
    220MHz
  • gedetailleerde beschrijving
    Bipolar (BJT) Transistor PNP + Diode (Isolated) 12V 1.25A 220MHz 885mW Surface Mount SOT-23-6
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    200 @ 500mA, 2V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    10nA
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    1.25A