Huis > producten > Discrete Semiconductor Products > Transistors - IGBTs - Modules > APT200GN60JG
Offerte aanvragen
Nederland
1252485APT200GN60JG-afbeeldingMicrosemi
APT200GN60JG
  • Onderdeel nummer
    APT200GN60JG
  • Beschrijving
    IGBT 600V 283A 682W SOT227
  • ECAD -model
  • Spanning - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Vce (on) (Max) @ Vge, Ic
    1.85V @ 15V, 200A
  • Leverancier Device Pakket
    ISOTOP®
  • Serie
  • Vermogen - Max
    682W
  • Verpakking / doos
    ISOTOP
  • Temperatuur
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • NTC Thermistor
    No
  • montage Type
    Chassis Mount
    Lead free / RoHS Compliant
  • Input capaciteit (Cies) @ Vce
    14.1nF @ 25V
  • Invoer
    Standard
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • gedetailleerde beschrijving
    IGBT Module Trench Field Stop Single 600V 283A 682W Chassis Mount ISOTOP®
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    25µA
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    283A