Offerte aanvragen
Nederland
1618631FNP1500-12G-afbeeldingBel
FNP1500-12G
  • Onderdeel nummer
    FNP1500-12G
  • Beschrijving
    AC/DC CONVERTER 2X12V 1500W
  • ECAD -model
  • Voltage - Output 4
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Isolatie
    4kV
  • Voltage - Input
    85 ~ 264 VAC
  • Type
    Front End
  • Size / Dimension
    11.00" L x 1.60" W x 5.60" H (279.4mm x 40.5mm x 141.2mm)
  • Serie
    FNP1500
  • Vermogen (Watt)
    1500W
  • Andere namen
    FNP150012G
  • Temperatuur
    0°C ~ 70°C (With Derating)
  • Aantal uitgangen
    2
  • montage Type
    Rack Mount
  • Minimale belasting vereist
    No
  • Loodvrije status / RoHS-status
    Lead free / RoHS Compliant
  • Kenmerken
    Adjustable Output, I²C™ Interface, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • doeltreffendheid
    90%
  • gedetailleerde beschrijving
    Front End AC DC Converter 2 Output 12V 12V 11.78A, 1A 85 ~ 264 VAC Input
  • Current - Output (Max)
    11.78A, 1A